Běžnou příčinou překyselení žaludku jsou mastné smažené pokrmy

Léčba překyseleného žaludku

Jak se můžeme překyselení žaludku bránit? 

Rennie je rychle účinkující léčivý přípravek na pálení žáhy a překyselení žaludku. Když vás postihne pálení žáhy, díky Rennie její nepříjemné a bolestivé projevy rychle mizí.

Jsou chvíle, kdy se žaludečním obtížím spojeným s překyselením žaludku nevyhnete. Antacidum obsahující uhličitan vápenatý a hořečnatý dokáže rychle neutralizovat nadbytek žaludeční šťávy tím, že ji přemění na vodu a další neutrální sloučeniny, které jsou k žaludku šetrné. Rennie řeší přímo příčinu problému - kyselinu ve vašem žaludku - a pomáhá mírnit projevy refluxu žaludeční šťávy. Působí přímo v žaludku.

Rennie lze užívat ve dne i v noci k rychlému zmírnění bolestivých projevů. Bližší informace o kompletní řadě přípravků Rennie.

Jak se můžeme překyselení žaludku bránit?

Jezte dostatek vlákniny. Zdravé a vyvážené zažívání vyžaduje konzumaci různých druhů vlákniny, například hnědé rýže, celozrnného chleba, ovoce, zeleniny a obilovin. Ale zase pozor, ať to nepřeženete – přílišné množství vlákniny může způsobit nadýmání a zažívací problémy.

Nezapomeňte každé sousto pořádně rozžvýkat, větší kusy jídla tráví žaludek déle. Snažte se při jídle sedět.

Říká se to lehce a hůř se to pak dělá, ale zkuste si dát menší pauzu, udělejte si pár dechových cvičení a vyčistěte si hlavu. Uvidíte, že vám to přinese obrovskou úlevu.

Žena, jak vytahuje tabletky Rennie z balení

Tučná nebo průmyslově vyrobená jídla se tráví mnohem déle. Omezení mastných smažených pokrmů sníží zatížení vašeho žaludku. Zkuste jíst více libového masa a ryb, pít nízkotučné mléko a smažené pokrmy vyměnit za grilované. Koření lze s výhodou vyměnit za bylinky. Kyselinotvorné nápoje, jako je například káva, mohou zažívání také zhoršovat.

Velké porce žaludek roztahují a zvyšují tlak v místě, kde se na žaludek napojuje jícen. To pak vede k žaludečním obtížím spojeným s překyselením. Zkuste si dát šest menších pokrmů denně namísto tří velkých. Eliminujete tím přeplněnost žaludku a zabráníte tvorbě nadměrného množství žaludeční šťávy.

Chcete se o překyselení žaludku dozvědět více? Přečtěte si více informací o projevech a příčinách překyselení žaludku.

  • Snídaně v pohybu: jednoduše a zdravě
  • EXISTUJE ROZDÍL MEZI JÍCNOVÝM REFLUXEM A PŘEKYSELENÍM ŽALUDKU?
  • Tipy, jak bojovat se stresem
  • CO ZPŮSOBUJE PÁLENÍ ŽÁHY
Alt text

Snídaně v pohybu: jednoduše a zdravě

Ačkoliv je snídaně považována za nejdůležitější jídlo dne, mnozí z nás ji často obětují a raději si ještě několik minutek přispí.

Ranní spěch však nutně nemusí znamenat, že zůstanete bez snídaně.

Spolu s Rennie se podíváme na báječné snídaně, které se dají připravit během okamžiku a zvládnete si je vzít s sebou při dobíhání autobusu...

Číst více
Alt text

EXISTUJE ROZDÍL MEZI JÍCNOVÝM REFLUXEM A PŘEKYSELENÍM ŽALUDKU?

Termíny "reflux žaludeční šťávy" a "překyselení žaludku" se poměrně často zaměňují a lidé často ani nevědí, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl.

Ale ve skutečnosti je mezi nimi rozdílů hned několik. Překyselení žaludku není jen slabší formou refluxu, jak se mnozí domnívají.

Rennie se na tyto dva problémy důkladně podívalo a sestavilo tuto příručku, která vám vysvětlí hlavní rozdíly.

Číst více
Alt text

Tipy, jak bojovat se stresem

Na pálení žáhy nebo na překyselení žaludku se může významně podílet stres - o důvod víc, proč v rámci boje se stresem začít žít zdravě.

Hledání nových možností relaxace a zvládání stresových situací nemusí nutně stát obrovské množství času a peněz. Celou řadu věcí, které vám v životě uleví od stresu, můžete začít dělat už dnes.

Rennie vám ukáže několik skvělých věcí, kterými můžete své napětí zmírnit...

Číst více
Alt text

CO ZPŮSOBUJE PÁLENÍ ŽÁHY

Pálení žáhy denně ovlivňuje tisíce lidí a pro některé z nich představuje až extrémně nepříjemný pocit.

Pálení žáhy vzniká často následkem refluxu žaludeční šťávy do jícnu a pociťujeme je jako pálení v hrudi nebo hrdle.

Pálení žáhy vnímáme různě - od pocitu pálení na hrudi po kyselou chuť vzadu v krku. Problém nejčastěji nastává po požití určitých potravin, které mnozí z nás konzumují denně.

Číst více